| Brand | SVL |
| Model | 24 Inch LED HD Ready TV (2400) |
| Model Name | SVL2400 |
| Display Size | 24 inch |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| 3D | No |
| Smart TV | No |
| Curve TV | No |
| Launch Year | 2017 |
| Resolution Standard | HD-Ready |
| Resolution (pixels) | 1366x768 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 570 mm x 380 mm x 80 mm |
| Weight (without stand) | 3.5 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 570 mm x 405 mm x 80 mm |
| Weight (with stand) | 4.75 kg |
| Stand Type | Tabletop Mount |
| No of HDMI Port | 1 |
| No of USB Port | 1 |
| Built In Wi-Fi | No |
| Headphone Jack | Yes |
| Digital Audio Output | Yes |
| Analog Audio Input | Yes |
| RF Connectivity Input | 1 |
| Component In (RGB Cable) | Component In (RGB Cable): 1, Component/Y Pb (Cb ) Pr (Cr ): 1 |
| Brightness | 350 nits |
| Contrast Ratio | 1000000:1 (Dynamic) (Static) |
| View Angle | 178 Degree |
| Digital Noise Filter | Yes |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Output RMS | 20 W |
| Power Consumption | 45 W, 0.5 W (Standby) |
| Touch Remote | No |
| RF Capable | Yes |
SVL 24 Inch LED HD Ready TV (SVL2400)
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM