| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i3-4160 3.6 GHz |
| memory | 6GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 480 |
| storage | 15GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i3-4160 3.6 GHz |
| memory | 6GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 480 |
| storage | 15GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-4690K 3.5 GHz or AMD FX 9370 4.4 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 960 or AMD Radeon R7 370 |
| storage | 15GB |
| directx | DirectX 11 |
GigaBash
Amazon Prime Day 2026 India Sale Set for July: Here’s What to Expect
Oppo Reno 16, Reno 16 Pro Set to Launch Later This Month; Pre-Reservations Begin