| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-10400 2.9 GHz or AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz |
| memory | 12GB |
| graphics | Nvidia GeForce RTX 2060 Super 8GB or AMD Radeon RX 5700 XT 8GB |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-10400 2.9 GHz or AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz |
| memory | 12GB |
| graphics | Nvidia GeForce RTX 2060 Super 8GB or AMD Radeon RX 5700 XT 8GB |
| os | Windows 11 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i7-11700K 3.6 GHz or AMD Ryzen 7 5800X 3.8 GHz |
| memory | 32GB |
| graphics | Nvidia GeForce RTX 4080 8GB or AMD Radeon RX 7900 XTX 16GB |
Sintopia