| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| memory | 8GB |
| graphics | AMD Radeon RX 5700 8GB or Nvidia GeForce GTX 1070 |
| storage | 100GB |
| directx | DirectX 12 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| memory | 8GB |
| graphics | AMD Radeon RX 5700 8GB or Nvidia GeForce GTX 1070 |
| storage | 100GB |
| directx | DirectX 12 |
| os | Windows 11 or higher |
|---|---|
| memory | 16GB |
| graphics | AMD Radeon RX 7700 XT 12GB or Nvidia GeForce RTX 3080 |
| storage | 100GB |
| directx | DirectX 12 |
The Talos Principle 3
Meta Launches Forum App as a Reddit-Like Platform for Discussions With AI-Powered Assistant for Admins