| os | Windows 7 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Dual Core |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 460 2GB |
| storage | 10GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 7 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Dual Core |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 460 2GB |
| storage | 10GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 7 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i7 |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 970 |
| storage | 10GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | macOS 10.12 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5 |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 660 Ti 4GB or AMD Radeon HD 7870 4GB |
| storage | 7GB |
| os | Ubuntu 14.04 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5 |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 660 Ti 4GB or AMD Radeon HD 7870 4GB |
| storage | 7GB |
Vikings: Wolves of Midgard
Sony Hikes PS Plus Prices Across All Tiers in India: Check New Pricing
Oppo Reno 16, Reno 16 Pro Rear Camera Details Teased as Details of India Launch Timeline Surface Online