| Brand | Haier |
| Model | 1.5 Ton 3 Star Split AC (HSU-18CKAG3N) |
| Model Name | HSU-18CKAG3N |
| Type | Split |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Colours | Gold & White |
| Cooling Capacity | 4800 W |
| Compressor | Rotary |
| Refrigerant | R22 |
| Remote Control | Yes |
| Indoor Unit Weight | 10.5 kg |
| Outdoor Unit Weight | 37 kg |
| Indoor Noise Level | 36 dB |
| Panel Display | Yes |
| Turbo Mode | Yes |
| Power Requirement | 220-240V, 50 Hz |
| Power Consumption | 1545 W |
| Operating Current | 6.9 Amps |
| Auto Air Swing | Yes |
| Air Circulation | 750 CFM |
| Anti-bacteria Filter | Yes |
| Other Filter Features | Virus and Allergy Safe Filter |
| Auto Restart | Yes |
| Sleep Mode | Yes |
| Warranty Summary | 1 year warranty on product and 5 years warranty on compressor |
Haier 1.5 Ton 3 Star Split AC (HSU-18CKAG3N)
Motorola Signature, Razr 60 Ultra and More Models Now Eligible to Receive Android 17 Beta Updates