| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Haier 325 L Frost Free Double Door Bottom Mount 3 Star Refrigerator (HRB 3753PKG P, Black Glass) | ₹ 49,990 |
Haier 325 L Frost Free Double Door Bottom Mount 3 Star Refrigerator (HRB 3753PKG P) price in India starts from ₹ 49,990. The lowest price of Haier 325 L Frost Free Double Door Bottom Mount 3 Star Refrigerator (HRB 3753PKG P) is ₹ 49,990 at Flipkart on 18th May 2026.
| Brand | Haier |
| Model | 325 L Frost Free Double Door Bottom Mount 3 Star Refrigerator (HRB 3753PKG P) |
| Price in India | ₹49,990 |
| Release date | 16th June 2023 |
| Model Name | HRB 3753PKG P |
| Door Type | Double Door Bottom Mount |
| Refrigerator Type | Bottom Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | Inverter |
| Capacity | 325 L |
| Colours | Black Glass |
| Number of Doors | 2 |
| Star Rating | 3 Star |
| Coolpad | Yes |
| Toughened Glass | Yes |
| Built-in Stabilizer | Yes |
| Dimensions (mm) | 160.00 x 50.00 x 0.00 |
| Depth | 60 cm |
| Weight | 60 kg |
| Temperature Control | Yes |
| Express Freezing | Yes |
| Moisture Control | Yes |
| Convertible Refrigerator | Yes |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Shelf Material | Toughned Glass |
| Door Finish | Glass |
| Handle type | G Profile |
| Gasket Type | Anti Bacterial Gasket |
| Removable Gasket | Yes |
| Door Lock | Yes |
| Door Alarm | Yes |
| Flexible Rack | Yes |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty on Product and 10 Years on Compressor From Haier |
Haier 325 L Frost Free Double Door Bottom Mount 3 Star Refrigerator (HRB 3753PKG P)
₹49,990
YouTube’s Likeness Detection Tool Is Now Available to All Adult Creators
Vi Postpaid Users in India Can Choose New International Roaming Plans From Rs 649
Red Magic 11S Pro, Red Magic 11S Pro+ Launched With Snapdragon 8 Elite Gen 5 Leading Edition SoC: Price, Specifications