| os | Windows 7 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core 2 Quad Q8400 2.6 GHz |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 560 1GB or AMD Radeon R7 250X 1GB |
| storage | 5GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 7 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core 2 Quad Q8400 2.6 GHz |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 560 1GB or AMD Radeon R7 250X 1GB |
| storage | 5GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | macOS 10.12 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5 |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce GT 750M or AMD Radeon HD 5770 1GB |
| storage | 5GB |
| os | Ubuntu 14.04 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-3470 3.2 GHz |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 660 Ti 2GB |
| storage | 5GB |
Layers of Fear (2016)
Oppo F33, Oppo F31 Pro Launch Timeline, Price Range Revealed in New Leak
Capcom Adds Original Versions of Resident Evil 1, 2 and Resident Evil 3 Nemesis to Steam