| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-4690 3.5 GHz or AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1060 3GB or AMD Radeon RX 580 4GB |
| storage | 20GB |
| directx | DirectX 12 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-4690 3.5 GHz or AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1060 3GB or AMD Radeon RX 580 4GB |
| storage | 20GB |
| directx | DirectX 12 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i7-8700K 3.7 GHz or AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz |
| memory | 12GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1070 8GB |
| storage | 20GB |
| directx | DirectX 12 |
| os | macOS 13 or higher |
|---|---|
| storage | 20GB |
| os | macOS 13 or higher |
|---|---|
| storage | 20GB |
Layers of Fear (2023)
Oppo F33, Oppo F31 Pro Launch Timeline, Price Range Revealed in New Leak
Capcom Adds Original Versions of Resident Evil 1, 2 and Resident Evil 3 Nemesis to Steam