| os | Windows 7 or higher |
|---|---|
| memory | 2GB |
| storage | 2GB |
| directx | DirectX 9 |
| os | Windows 7 or higher |
|---|---|
| memory | 2GB |
| storage | 2GB |
| directx | DirectX 9 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| memory | 4GB |
| storage | 2GB |
| directx | DirectX 12 |
| os | OS X 10.9.4 or higher |
|---|---|
| memory | 2GB |
| storage | 2GB |
| os | macOS 10.12 or higher |
|---|---|
| memory | 4GB |
| storage | 2GB |
| os | Ubuntu 12.04 or higher |
|---|---|
| memory | 2GB |
| storage | 2GB |
| os | Ubuntu 12.04 or higher |
|---|---|
| memory | 4GB |
| storage | 2GB |
Lock's Quest
GTA 6 Third Trailer Rumours Gather Steam After Sony Asks PS4 Users to Upgrade to PS5 Ahead of Launch
Samsung Launches Certified Re-Newed Programme in India; Offers Refurbished Galaxy S25, Galaxy A56 Models