| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i7-6800K 3.4 GHz or AMD Ryzen 5 2600X 3.6 GHz |
| memory | 12GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1070 Ti or AMD Radeon RX 5700 |
| storage | 45GB |
| directx | DirectX 12 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i7-6800K 3.4 GHz or AMD Ryzen 5 2600X 3.6 GHz |
| memory | 12GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1070 Ti or AMD Radeon RX 5700 |
| storage | 45GB |
| directx | DirectX 12 |
| os | Windows 11 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-10600K 4.1 GHz or AMD Ryzen 5 3600X 3.8 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | Nvidia GeForce RTX 2080 or AMD Radeon RX 6800 XT |
| storage | 45GB |
| directx | DirectX 12 |
Orkendale: The Scarred Land
Star Wars: Galactic Racer Launches October 6, Pre-Orders Now Live
Samsung Hits Record Revenue in Q1 This Year, Expects Memory Shortage to Last Beyond 2027
Netflix Mobile App Gets New ‘Clips’ Feed to Show Users Vertical Videos Amid a Major Design Overhaul