Panasonic 1.5 Ton 5 Star Inverter Window AC (CW-XN185BGT) price in India starts from ₹ 33,540. The lowest price of Panasonic 1.5 Ton 5 Star Inverter Window AC (CW-XN185BGT) is ₹ 33,540 at Flipkart on 22nd May 2026.
| Brand | Panasonic |
| Model | 1.5 Ton 5 Star Inverter Window AC (CW-XN185BGT) |
| Price in India | ₹33,540 |
| Model Name | CW-XN185BGT |
| Type | Inverter Window |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 5 Star |
| BEE Rating Year | 2025 |
| Colours | Grey |
| Cooling Capacity | 5050 W |
| Compressor | Variable Speed |
| Refrigerant | R-32 |
| Dehumidification | Yes |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | Yes |
| Indoor W x H x D | 66 cm x 43 cm x 78 cm |
| Indoor Unit Weight | 48 kg |
| ISEER | 3.65 W/W |
| Power Requirement | AC 230 V, 50 Hz |
| Anti-bacteria Filter | Yes |
| Dust Filter | Yes |
| Auto Restart | Yes |