| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-6600 3.3 GHz or AMD Ryzen 5 2500X 3.6 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1650 Super or AMD Radeon R9 390X |
| storage | 55GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-6600 3.3 GHz or AMD Ryzen 5 2500X 3.6 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1650 Super or AMD Radeon R9 390X |
| storage | 55GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-9600 3.1 GHz or AMD Ryzen 7 3700X 3.6 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1660 or AMD Radeon RX 5600 XT |
| storage | 55GB |
| directx | DirectX 12 |
The Medium
Sony Hikes PS Plus Prices Across All Tiers in India: Check New Pricing
Oppo Reno 16, Reno 16 Pro Rear Camera Details Teased as Details of India Launch Timeline Surface Online