| os | Windows 11 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-11600K 3.9 GHz or AMD Ryzen 5 5600X 3.7 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | Nvidia GeForce RTX 2070 8GB or AMD Radeon RX 5700 XT 8GB |
| storage | 40GB |
| directx | DirectX 12 |
| os | Windows 11 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-11600K 3.9 GHz or AMD Ryzen 5 5600X 3.7 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | Nvidia GeForce RTX 2070 8GB or AMD Radeon RX 5700 XT 8GB |
| storage | 40GB |
| directx | DirectX 12 |
| os | Windows 11 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i7-13700K 5.40 GHz or AMD Ryzen 9 7900X 4.7 GHz |
| memory | 32GB |
| graphics | Nvidia GeForce RTX 4070 Super 12GB or AMD Radeon RX 7800 XT 16GB |
| storage | 40GB |
| directx | DirectX 12 |
The Occultist