| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i7-4790 3.6 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1060 |
| storage | 27GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i7-4790 3.6 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1060 |
| storage | 27GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 11 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i7-4790 3.6 GHz |
| memory | 32GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1070 |
| storage | 27GB |
| directx | DirectX 12 |
Trail Out
Xiaomi 17T India Launch Seemingly Confirmed a Week Ahead of Global Debut
Take-Two CEO Strauss Zelnick Reaffirms GTA 6 Release Date, Says Game Was Delayed by 18 Months