| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Crompton 23 L Personal Air Cooler (Marvel Neo, White) | ₹ 5,777 |
Crompton 23 L Personal Air Cooler (Marvel Neo) price in India starts from ₹ 5,777. The lowest price of Crompton 23 L Personal Air Cooler (Marvel Neo) is ₹ 5,777 at Amazon on 29th April 2026.
| Brand | Crompton |
| Model | 23 L Personal Air Cooler (Marvel Neo) |
| Price in India | ₹5,777 |
| Model Name | Marvel Neo |
| Colour | White |
| Type | Personal |
| Remote Support | Yes |
| Cooling Coverage Area | 150 sq.ft |
| Body Material | Plastic |
| Ice Chamber | Yes |
| Castor Wheels | Yes |
| Number of Castor Wheels | 4 |
| Power Consumption - Heating | 165 W |
| Width x Height x Depth | 49 cm x 77.5 cm x 38 cm |
| Weight | 5 kg |
Crompton 23 L Personal Air Cooler (Marvel Neo)
₹5,777