| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-6500 3.2 GHz or AMD Ryzen 5 1400 3.2 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1060 or AMD Radeon RX 480 |
| directx | DirectX 12 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-6500 3.2 GHz or AMD Ryzen 5 1400 3.2 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1060 or AMD Radeon RX 480 |
| directx | DirectX 12 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-7600K 3.8 GHz or AMD Ryzen 5 3600X 3.8 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | Nvidia GeForce RTX 2070 8GB or AMD Radeon RX 6600 |
| directx | DirectX 12 |
Mandragora: Whispers of the Witch Tree
Apple's Future iPhone Models Could Arrive Without MagSafe Despite Ecosystem Growth, Tipster Claims
Oppo Find X10 Leaks Hint at 165Hz Display and New Periscope Telephoto Camera