| os | Windows Vista or higher |
|---|---|
| memory | 1GB |
| storage | 21GB |
| directx | DirectX 9.0c |
| os | Windows Vista or higher |
|---|---|
| memory | 1GB |
| storage | 21GB |
| directx | DirectX 9.0c |
| os | Windows Vista or higher |
|---|---|
| processor | Dual core |
| memory | 2GB |
| storage | 21GB |
| directx | DirectX 9.0c |
| os | macOS 10.15 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core M |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce GT 640M 512MB or AMD Radeon R9 M290 |
| storage | 31GB |
Napoleon: Total War
MediaTek Dimensity 7450 Chipset Unveiled Alongside Foldable-Ready Dimensity 7450X SoC
Xiaomi 17T With Dimensity 8500 Chip, 12GB of RAM Surfaces on Geekbench Ahead of Launch