| os | Windows 7 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core 2 Duo 3.0 GHz or Intel Core i7-8550U 1.8 GHz |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 460 1GB or AMD Radeon HD 5770 |
| storage | 26GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 7 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core 2 Duo 3.0 GHz or Intel Core i7-8550U 1.8 GHz |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 460 1GB or AMD Radeon HD 5770 |
| storage | 26GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 7 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-6600 3.3 GHz or AMD Ryzen 5 2600X 3.6 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 970 2GB or AMD Radeon R9 270X |
| storage | 26GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | macOS 11.5.1 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i3 or Intel Core i5 |
| memory | 8GB |
| graphics | Apple M1 2GB or AMD Radeon R9 M290X |
| storage | 32GB |
Total War Saga: Troy
Xiaomi Smart Band 10 Pro Launched With 1.74-Inch AMOLED Screen, Up to 21 Days Battery Life: Price, Features
Google’s Gemini Offers Agentic Design Creation With New Adobe and Canva Connectors