| os | Windows 7 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core 2 Duo |
| memory | 5GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 460 1GB or AMD Radeon HD 5770 1GB |
| storage | 60GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 7 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core 2 Duo |
| memory | 5GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 460 1GB or AMD Radeon HD 5770 1GB |
| storage | 60GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 7 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-4570 3.2 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 770 4GB or AMD Radeon R9 290X 4GB |
| storage | 60GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | macOS 11.3 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5 |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 680MX 2GB or AMD Radeon R9 M290X 2GB |
| storage | 60GB |
| os | Ubuntu 18.04 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i3-4130 3.4 GHz |
| memory | 6GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 680 2GB or AMD Radeon R9 285 2GB |
| storage | 60GB |
| os | Ubuntu 18.04 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i7-4770 3.4 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 970 4GB or AMD Radeon RX 480 4GB |
| storage | 60GB |
Total War: Warhammer II
Xiaomi Smart Band 10 Pro Launched With 1.74-Inch AMOLED Screen, Up to 21 Days Battery Life: Price, Features
Google’s Gemini Offers Agentic Design Creation With New Adobe and Canva Connectors