| Brand | Haier |
| Model | 75 Inch LED Ultra HD (4K) TV (LE75U9000SA) |
| Price in India | ₹2,99,890 |
| Model Name | LE75U9000SA |
| Display Size | 75 inch |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| 3D | No |
| Smart TV | No |
| Curve TV | No |
| Launch Year | 2017 |
| Resolution Standard | 4K |
| Resolution (pixels) | 3840x2160 |
| No of HDMI Port | 3 |
| No of USB Port | 2 |
| Built In Wi-Fi | No |
| Analog Audio Input | Yes |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Output RMS | 20 W |
| Power Consumption | 150 W, 0.5 W (Standby) |
| Touch Remote | No |
| Refresh Rate (Hz) | 100 |
Haier 75 Inch LED Ultra HD (4K) TV (LE75U9000SA)
Oppo Reno 16 Bags BIS, TUV SUD and TDRA Certifications That Hint at Imminent Global Debut
Infinity Ward Working on Next Call of Duty, Says It's Making 'Definitive Modern Warfare' Title