| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Lloyd 1 Ton 5 Star Inverter Split AC (LS12I52AV, White) | ₹ 40,800 |
Lloyd 1 Ton 5 Star Inverter Split AC (GLS12I52AV) price in India starts from ₹ 40,800. The lowest price of Lloyd 1 Ton 5 Star Inverter Split AC (GLS12I52AV) is ₹ 40,800 at Flipkart on 2nd April 2026.
| Brand | Lloyd |
| Model | 1 Ton 5 Star Inverter Split AC (GLS12I52AV) |
| Price in India | ₹40,800 |
| Model Name | LS12I52AV |
| Type | Inverter Split |
| Capacity | 1.0 Ton |
| Star Rating | 5 Star |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 3600W |
| Refrigerant | R32 |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | Yes |
| Indoor Noise Level | 41 dB |
| Power Requirement | 230V, 50Hz |
| Power Consumption | 950W |
Lloyd 1 Ton 5 Star Inverter Split AC (GLS12I52AV)
₹40,800
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM