| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Panasonic 1 Ton 3 Star Split AC (CS-KN12WKY, White) | ₹ 34,990 |
Panasonic 1 Ton 3 Star Split AC (CS-KN12WKY) price in India starts from ₹ 34,990. The lowest price of Panasonic 1 Ton 3 Star Split AC (CS-KN12WKY) is ₹ 34,990 at Amazon on 2nd April 2026.
| Brand | Panasonic |
| Model | 1 Ton 3 Star Split AC (CS-KN12WKY) |
| Price in India | ₹34,990 |
| Model Name | CS-KN12WKY |
| Type | Split |
| Capacity | 1.0 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Colours | White |
| Compressor | Rotary |
| Refrigerant | R32 |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | Yes |
| Indoor W x H x D | 80cm x 23cm x 29cm |
| Indoor Unit Weight | 9 Kg |
| Outdoor W x H x D | 78cm x 24cm x 55cm |
| Outdoor Unit Weight | 31 Kg |
| Indoor Noise Level | 31dB - 42dB |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Auto Air Swing | Yes |
| Auto Restart | Yes |
| Sleep Mode | Yes |
| Warranty Summary | 1 Year And 5 Years On Compressor |
Panasonic 1 Ton 3 Star Split AC (CS-KN12WKY)
₹34,990
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM