| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Panasonic 1 Ton 5 Star Window AC (Copper Condenser, CW-XN121AM, White) | ₹ 19,999 |
Panasonic 1 Ton 5 Star Window AC (CW-XN121AM) price in India starts from ₹ 19,999. The lowest price of Panasonic 1 Ton 5 Star Window AC (CW-XN121AM) is ₹ 19,999 at Flipkart on 1st April 2026.
| Brand | Panasonic |
| Model | 1 Ton 5 Star Window AC (CW-XN121AM) |
| Price in India | ₹19,999 |
| Model Name | CW-XN121AM |
| Type | Window |
| Capacity | 1 Ton |
| Star Rating | 5 Star |
| BEE Rating Year | 2020 |
| Colours | White |
| Cooling and Heating | No |
| Cooling Capacity | 3450W |
| Compressor | Rotary |
| Operating Modes | Auto, Cool, Fan, Dry, Powerful, Sleep |
| Dehumidification | Yes |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | Yes |
| Indoor W x H x D | 71cm x 43cm x 66cm |
| Indoor Unit Weight | 45 kg |
| ISEER | 3.35 W/W |
| Power Requirement | AC 100V - 240V |
| Power Consumption | 1056.45W |
| Anti-bacteria Filter | Yes |
| Dust Filter | Yes |
| Auto Restart | Yes |
| Warranty Summary | 1 Year on Product and 5 Years Compressor From Panasonic. |
Panasonic 1 Ton 5 Star Window AC (CW-XN121AM)
₹19,999
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM