| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Samsung AX32BG3100GGNA Room Air Purifier (Grey) | ₹ 9,030 |
Samsung AX32BG3100GGNA Room Air Purifier price in India starts from ₹ 9,030. The lowest price of Samsung AX32BG3100GGNA Room Air Purifier is ₹ 9,030 at Amazon on 19th May 2026.
| Brand | Samsung |
| Model | AX32BG3100GGNA Room Air Purifier |
| Price in India | ₹9,030 |
| Model Name | AX32BG3100GGNA |
| Type | Room |
| Filter Type | Deodorization Filter |
| Dimensions (mm) | 49.90 x 34.90 x 0.00 |
| Depth | 23.6 cm |
| Weight | 6.9 kg |
| Shade | Grey |
| Coverage Area | 356 sq.ft |
| Control Type | App, Button |
| Air Flow Level | 320 CMH |
| Clean Air Delivery Rate | 320 CMH |
| Automatic Shut Off | Yes |
| Portable | Yes |
| Silent Mode | Yes |
| Child Lock | Yes |
| Timer | Yes |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Power Consumption | 41 W |
| Other Power Features | Dust Collecting Filter, Sensor (Dust) |
| Noise Level | 51 dB |
Samsung AX32BG3100GGNA Room Air Purifier
₹9,030
YouTube’s Likeness Detection Tool Is Now Available to All Adult Creators
Vi Postpaid Users in India Can Choose New International Roaming Plans From Rs 649
Red Magic 11S Pro, Red Magic 11S Pro+ Launched With Snapdragon 8 Elite Gen 5 Leading Edition SoC: Price, Specifications