| os | Windows 8 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz or AMD FX 8120 3.1 GHz |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce GT 630 or AMD Radeon HD 6570 |
| storage | 12GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 8 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz or AMD FX 8120 3.1 GHz |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce GT 630 or AMD Radeon HD 6570 |
| storage | 12GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i7-920 2.67 GHz or AMD Phenom II X4 945 3 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 660 or AMD Radeon R9 270 |
Somerville
Samsung Galaxy S27 Pro With 6.47-Inch Display Reportedly in Development; Could Join Galaxy S27 Lineup Next Year
HMD Vibe 2 5G Launched in India With 6,000mAh Battery, Up to 128GB Storage: Price, Specifications
Oppo Find X10 Series Leak Hints at a Notable Battery Upgrade Over Find X9 Lineup