| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-8400 2.8 GHz or AMD Ryzen 5 2600 3.4 GHz |
| memory | 12GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1660 6GB or AMD Radeon RX 5500 XT 6GB |
| storage | 50GB |
| directx | DirectX 12 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-8400 2.8 GHz or AMD Ryzen 5 2600 3.4 GHz |
| memory | 12GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1660 6GB or AMD Radeon RX 5500 XT 6GB |
| storage | 50GB |
| directx | DirectX 12 |
| os | Windows 11 or higher |
|---|---|
| processor | i7-13700 or AMD Ryzen 7 7700X 5.4 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | Nvidia GeForce RTX 3070 8GB or AMD Radeon RX 6700 XT 8GB |
| storage | 50GB |
| directx | DirectX 12 |
Subnautica 2
Oppo F33, Oppo F31 Pro Launch Timeline, Price Range Revealed in New Leak
Capcom Adds Original Versions of Resident Evil 1, 2 and Resident Evil 3 Nemesis to Steam