| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Whirlpool 245 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (NEO P258 ROY, Twilight Regalia) | ₹ 21,500 |
Whirlpool 245 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (NEO P258 ROY) price in India starts from ₹ 21,500. The lowest price of Whirlpool 245 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (NEO P258 ROY) is ₹ 21,500 at Amazon on 2nd April 2026.
| Brand | Whirlpool |
| Model | 245 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (NEO P258 ROY) |
| Price in India | ₹21,500 |
| Model Name | NEO P258 ROY |
| Door Type | Double Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | Non Inverter Compressor |
| Capacity | 245 L |
| Colours | Twilight Regalia |
| Number of Doors | 2 |
| Star Rating | 2 Star |
| Coolpad | No |
| Toughened Glass | Yes |
| Built-in Stabilizer | No |
| Dimensions (mm) | 1525.00 x 635.00 x 0.00 |
| Depth | 765 mm |
| Weight | 54.00 kg |
| Power Consumption | 180 W |
| Power Requirement | 230 V |
| Water & Ice Dispenser | Yes |
| Technology Used | 6TH SENSE DeepFreeze Technology |
| Warranty Summary | 1 year on Product and 4 years on Compressor from Whirlpool |
Whirlpool 245 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (NEO P258 ROY)
₹21,500
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM