| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Zebronics Jive Wireless Portable Bluetooth Speaker (Black) | ₹ 4,499 |
Zebronics Jive Wireless Bluetooth Speaker price in India starts from ₹ 4,499. The lowest price of Zebronics Jive Wireless Bluetooth Speaker is ₹ 4,499 at Amazon on 1st April 2026.
| Brand | Zebronics |
| Model | Jive Wireless Bluetooth Speaker |
| Price in India | ₹4,499 |
| Model Name | Jive |
| Speaker Type | Mobile or Tablet or Laptop |
| Wired/Wireless | Wireless |
| Features | Bluetooth |
| Configuration | Stereo (2 Channel) |
| Memory Card Slot | No |
| Power Source | Battery |
| Frequency Response | 100Hz-20KHz |
| Impedance | 4 Ohms |
| Built-in Fm Radio | No |
| Colour | Black |
| Width | 170 |
| Height | 170 |
| Depth | 175 |
| Battery | Lithium-ion Battery |
| Battery Capacity | 4400 mAh |
| Charging Time | 4 hrs |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Range | 10 meter |
| Memory Card Supported | SD Card |
| Compatible Devices | Computer, Laptops |
| Signal to Noise Ratio | 85 dB |
| Maximum Output RMS Per Satellite | 5 W |
| Sensitivity | 110 dB |
| Controls | Volume Control |
| Power Input | 110-240V, 50 Hz |
Zebronics Jive Wireless Bluetooth Speaker
₹4,499
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM