| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Carrier 2 Ton 3 Star Split AC (Copper Condenser, 24K EMPERIA NEO PLUS, White) | ₹ 48,721 |
Carrier 2 Ton 3 Star Split AC (24K EMPERIA NEO PLUS) price in India starts from ₹ 48,721. The lowest price of Carrier 2 Ton 3 Star Split AC (24K EMPERIA NEO PLUS) is ₹ 48,721 at Amazon on 1st April 2026.
| Brand | Carrier |
| Model | 2 Ton 3 Star Split AC (24K EMPERIA NEO PLUS) |
| Price in India | ₹48,721 |
| Model Name | 24K EMPERIA NEO PLUS |
| Type | Split |
| Capacity | 2.0 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 5200W |
| Compressor | Rotary |
| Refrigerant | R32 |
| Remote Control | Yes |
| Indoor Noise Level | 37dB - 42dB |
| Power Requirement | AC 230V 50Hz |
| Auto Restart | Yes |
| Timer | Yes |
| Warranty Summary | 1 Year Comprehensive Warranty & 5 Years on Compressor |
Carrier 2 Ton 3 Star Split AC (24K EMPERIA NEO PLUS)
₹48,721
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM