| Brand | Videocon |
| Model | 24 Inch LED Full HD TV (VJW24FH) |
| Price in India | ₹10,640 |
| Model Name | VJW24FH |
| Display Size | 24 inch |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Smart TV | No |
| Launch Year | 2013 |
| Resolution Standard | Full-HD |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 577 mm x 371.7 mm x 90.5 mm |
| Weight (without stand) | 3.2 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 577 mm x 414.4 mm x 170 mm |
| Weight (with stand) | 3.5 kg |
| No of HDMI Port | 1 |
| No of USB Port | 1 |
| PC Audio In | 1 |
| PC D-sub | 1 |
| Analog Audio Input | Yes |
| RF Connectivity Input | 1 |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Output RMS | 16 W |
| Supported Audio Formats | WMA, MP3, M4A |
| Power Consumption | 45 W, 1 W (Standby) |
| Contrast Ratio | 1000000:1 Static |
| View Angle | 178H Degree |
| Supported Video Formats | AVI, MPG, MPEG, DAT, VOB, DIVX, MOV, MKV, RM, RMVB, MP4, FLV, TS, TRP, WMV, ASF |
| RF Capable | Yes |
Videocon 24 Inch LED Full HD TV (VJW24FH)
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM