| os | Windows 7 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-2500 3.3 GHz or AMD FX 8320 3.5 GHz |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 560 1GB or AMD Radeon HD 6870 1GB |
| storage | 40GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 7 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-2500 3.3 GHz or AMD FX 8320 3.5 GHz |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 560 1GB or AMD Radeon HD 6870 1GB |
| storage | 40GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 7 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-4670K 3.4 GHz or AMD FX 8350 4 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 780 2GB or AMD Radeon R9 290 2GB |
| storage | 40GB |
| directx | DirectX 11 |
Dying Light: Definitive Edition
Oppo F33, Oppo F31 Pro Launch Timeline, Price Range Revealed in New Leak
Capcom Adds Original Versions of Resident Evil 1, 2 and Resident Evil 3 Nemesis to Steam