| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5 4th generation or AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz |
| memory | 4GB |
| graphics | Intel Iris Xe Graphics or AMD Radeon HD 5830 |
| storage | 3GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5 4th generation or AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz |
| memory | 4GB |
| graphics | Intel Iris Xe Graphics or AMD Radeon HD 5830 |
| storage | 3GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 11 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i7 6th generation or AMD Ryzen 5 5500 3.6 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | Intel Arc A750 Graphics or AMD Radeon RX 6700 |
| storage | 3GB |
| directx | DirectX 12 |
Bulwark: Falconeer Chronicles
Oppo F33, Oppo F31 Pro Launch Timeline, Price Range Revealed in New Leak
Capcom Adds Original Versions of Resident Evil 1, 2 and Resident Evil 3 Nemesis to Steam