| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-4590T 2 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Intel HD Graphics 630 or AMD Radeon RX Vega 6 |
| storage | 40GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-4590T 2 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Intel HD Graphics 630 or AMD Radeon RX Vega 6 |
| storage | 40GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-6400 2.7 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1050 Ti or AMD Radeon RX 570 |
| storage | 40GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | macOS 10.14.6 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i3-8100 3.6 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | AMD Radeon Pro 555X 2GB |
| storage | 40GB |
| os | macOS 10.15.7 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-8400 2.8 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | AMD Radeon Pro 570X 4GB |
| storage | 40GB |
Warhammer 40,000: Rogue Trader
GTA 6 Third Trailer Rumours Gather Steam After Sony Asks PS4 Users to Upgrade to PS5 Ahead of Launch
Samsung Launches Certified Re-Newed Programme in India; Offers Refurbished Galaxy S25, Galaxy A56 Models