| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-6600K 3.5 GHz or AMD Ryzen 3 2300X 3.5 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 660 2GB or AMD Radeon R9 380 4GB |
| storage | 10GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-6600K 3.5 GHz or AMD Ryzen 3 2300X 3.5 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 660 2GB or AMD Radeon R9 380 4GB |
| storage | 10GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 11 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i7-9700K 3.6 GHz or AMD Ryzen 5 5600X 3.7 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1060 6GB or AMD Radeon RX 590 8GB |
| storage | 10GB |
| directx | DirectX 11 |
Millennia
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM