| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i3-3220 3.3 GHz or Intel Core i3-8350K 4 GHz |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 660 2GB or AMD Radeon R7 370 2GB |
| storage | 25GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i3-3220 3.3 GHz or Intel Core i3-8350K 4 GHz |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 660 2GB or AMD Radeon R7 370 2GB |
| storage | 25GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i7-3770 3.4 GHz or Intel Core i3-8350K 4 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1060 6GB or AMD Radeon RX 580 8GB |
| storage | 25GB |
| directx | DirectX 11 |
Nobunaga's Ambition: Awakening
GTA 6 Third Trailer Rumours Gather Steam After Sony Asks PS4 Users to Upgrade to PS5 Ahead of Launch
Samsung Launches Certified Re-Newed Programme in India; Offers Refurbished Galaxy S25, Galaxy A56 Models