| os | Windows 11 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-7400 3 GHz or AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1060 3GB or AMD Radeon RX 570 4GB |
| storage | 9GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 11 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-7400 3 GHz or AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1060 3GB or AMD Radeon RX 570 4GB |
| storage | 9GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 11 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-12400 2.5 GHz or AMD Ryzen 5 5600X 3.7 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | Nvidia GeForce RTX 3060 or AMD Radeon RX 6600 XT |
| storage | 9GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | or higher |
|---|---|
| processor | Apple M1 |
| memory | 16GB |
| storage | 9GB |
| memory | 16GB |
|---|---|
| storage | 9GB |
OPUS: Prism Peak