| os | Windows XP or higher |
|---|---|
| processor | Dual Core 2.2 GHz |
| memory | 2GB |
| graphics | Nvidia GeForce 9800 GTX 512MB or ATI Radeon HD 3000 Series |
| storage | 5GB |
| directx | DirectX 9.0c |
| os | Windows XP or higher |
|---|---|
| processor | Dual Core 2.2 GHz |
| memory | 2GB |
| graphics | Nvidia GeForce 9800 GTX 512MB or ATI Radeon HD 3000 Series |
| storage | 5GB |
| directx | DirectX 9.0c |
| os | Windows Vista or higher |
|---|---|
| processor | Quad-core |
| memory | 3GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 460 1GB or AMD Radeon HD 6850 |
| storage | 5GB |
| directx | DirectX 9.0c |
| os | OS X 10.9 or higher |
|---|---|
| processor | Dual Core 2.2 GHz |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce GT 750M or ATI Radeon HD 3000 Series |
| storage | 5GB |
| os | OS X 10.9 or higher |
|---|---|
| processor | Quad-core |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 460 or AMD Radeon HD 6850 |
| storage | 5GB |
| os | Ubuntu 12.04 or higher |
|---|---|
| processor | Dual Core 2.2 GHz |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce GT 750M or Nvidia GeForce 9800 GTX |
| storage | 5GB |
| os | Ubuntu 14.04 or higher |
|---|---|
| processor | Quad-core |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 460 1GB or AMD Radeon HD 6850 |
| storage | 5GB |
Outlast
Oppo F33, Oppo F31 Pro Launch Timeline, Price Range Revealed in New Leak
Capcom Adds Original Versions of Resident Evil 1, 2 and Resident Evil 3 Nemesis to Steam