| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Panasonic 1.5 Ton 3 Star Split AC (Copper Condensor, CS-KN18XKY/CU-KN18XKY, White) | ₹ 41,910 |
Panasonic 1.5 Ton 3 Star Split AC (CS-KN18XKY/CU-KN18XKY) price in India starts from ₹ 41,910. The lowest price of Panasonic 1.5 Ton 3 Star Split AC (CS-KN18XKY/CU-KN18XKY) is ₹ 41,910 at Flipkart on 2nd April 2026.
| Brand | Panasonic |
| Model | 1.5 Ton 3 Star Split AC (CS-KN18XKY/CU-KN18XKY) |
| Price in India | ₹41,910 |
| Model Name | CS-KN18XKY/CU-KN18XKY |
| Type | Split |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 5220W |
| Compressor | Rotary |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | Yes |
| Indoor W x H x D | 100 cm x 29 cm x 23 cm |
| Indoor Unit Weight | 12 kg |
| Outdoor W x H x D | 78 cm x 61.9 cm x 24.1 cm |
| Outdoor Unit Weight | 58 kg |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Anti-bacteria Filter | Yes |
| Dust Filter | Yes |
| Auto Restart | Yes |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty on Product and 10 Years on Compresser |
Panasonic 1.5 Ton 3 Star Split AC (CS-KN18XKY/CU-KN18XKY)
₹41,910
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM