| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-6600K 3.5 GHz or AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz |
| memory | 12GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1050 Ti or AMD Radeon RX 580 |
| directx | DirectX 12 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-6600K 3.5 GHz or AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz |
| memory | 12GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1050 Ti or AMD Radeon RX 580 |
| directx | DirectX 12 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-9600K 3.7 GHz or AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | Nvidia GeForce RTX 2070 or AMD Radeon RX 5700 XT |
| directx | DirectX 12 |
The Finals
Samsung Galaxy A27 5G Will Reportedly Launch With a Similar Camera Configuration to Its Predecessor
Android 17 Beta 3 Update to Bring Notification Rules With Granular Control for Apps, Contacts: Report