| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-4690 3.5 GHz or AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1060 6GB or AMD Radeon RX 5600 XT |
| storage | 10GB |
| directx | DirectX 12 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-4690 3.5 GHz or AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1060 6GB or AMD Radeon RX 5600 XT |
| storage | 10GB |
| directx | DirectX 12 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i7-11700 2.5 GHz or AMD Ryzen 5 5600 3.5 GHz |
| memory | 12GB |
| graphics | Nvidia GeForce RTX 2080 or AMD Radeon RX 6700 |
| storage | 10GB |
| directx | DirectX 12 |
TRIBES 3: Rivals
Apple's First Foldable iPhone Could Be Company's Biggest Design Overhaul Yet: Mark Gurman