| Brand | Zebronics |
| Model | Jelly Fish Wireless Bluetooth Speaker |
| Price in India | ₹3,899 |
| Model Name | Jelly Fish |
| Speaker Type | Home Audio |
| Features | Bluetooth |
| Configuration | 4.1 (5 Channel) |
| Memory Card Slot | Yes |
| Power Source | Battery |
| Power Output | 73W |
| Impedance | 4 Ohms |
| Wall Mountable Satellite | Yes |
| Subwoofer | No |
| Built-in Fm Radio | Yes |
| Outdoor Usage | Yes |
| Width | 1 meter |
| Height | 31 |
| Depth | 31 |
| Subwoofer Height | 183 mm |
| Subwoofer Depth | 285 mm |
| Subwoofer Weight | 298 mm |
| Tweeter Diameter | 177 mm |
| Bluetooth | Yes |
| Headphone Jack | Yes |
| Memory Card Supported | SD Card |
| Driver Type | 1 |
| Maximum Output RMS Center Satellite | 25 W |
| Maximum Output RMS Subwoofer | 12 W |
| Tweeter Support | Yes |
| Technology Used | HDMI Technology |
| Power Input | 110-240V, 50 Hz |