| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Carrier 2 Ton 3 Star Window AC (24K ESTRELLA CAW24ES3N8F0, White) | ₹ 39,999 |
Carrier 2 Ton 3 Star Window AC (24K ESTRELLA CAW24ES3N8F0) price in India starts from ₹ 39,999. The lowest price of Carrier 2 Ton 3 Star Window AC (24K ESTRELLA CAW24ES3N8F0) is ₹ 39,999 at Amazon on 1st April 2026.
| Brand | Carrier |
| Model | 2 Ton 3 Star Window AC (24K ESTRELLA CAW24ES3N8F0) |
| Price in India | ₹39,999 |
| Model Name | 24K ESTRELLA CAW24ES3N8F0 |
| Type | Window |
| Capacity | 2 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 5900 W |
| Refrigerant | R410A |
| Panel Display | Yes |
| Auto Air Swing | Yes |
| Air Flow Direction | 4-Way |
| Air Circulation | 540 CFM |
| Auto Restart | Yes |
| Timer | Yes |
| Sleep Mode | Yes |
| Warranty Summary | 1 year warranty on product and 5 years warranty on compressor |
Carrier 2 Ton 3 Star Window AC (24K ESTRELLA CAW24ES3N8F0)
₹39,999
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM