| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Haier 339 L Direct Cool Single Door Refrigerators (HVC-375GHC, White) | ₹ 37,777 |
Haier 339 L Direct Cool Single Door Refrigerators (HVC-375GHC) price in India starts from ₹ 37,777. The lowest price of Haier 339 L Direct Cool Single Door Refrigerators (HVC-375GHC) is ₹ 37,777 at Amazon on 2nd April 2026.
| Brand | Haier |
| Model | 339 L Direct Cool Single Door Refrigerators (HVC-375GHC) |
| Price in India | ₹37,777 |
| Model Name | HVC-375GHC |
| Door Type | Single Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Capacity | 339 L |
| Colours | White |
| Dimensions (mm) | 191.00 x 60.00 x 0.00 |
| Depth | 62 cm |
| Weight | 58 kg |
| Temperature Control | Yes |
| Power Consumption | 1.22 |
| Power Requirement | AC 160 - 260 V |
| Stabilizer Required | No |
| Display Type | LED |
| Door Lock | Yes |
| Warranty Summary | 1 Year Comprehensive + 3 Years Additional Compressor Warranty. |
Haier 339 L Direct Cool Single Door Refrigerators (HVC-375GHC)
₹37,777
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM