| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Haier 524 L Direct Cool Double Door 5 Star Refrigerators (HFC-588DM5, White) | ₹ 35,500 |
Haier 524 L Direct Cool Double Door 5 Star Refrigerators (HFC-588DM5) price in India starts from ₹ 35,500. The lowest price of Haier 524 L Direct Cool Double Door 5 Star Refrigerators (HFC-588DM5) is ₹ 35,500 at Flipkart on 2nd April 2026.
| Brand | Haier |
| Model | 524 L Direct Cool Double Door 5 Star Refrigerators (HFC-588DM5) |
| Price in India | ₹35,500 |
| Model Name | HFC-588DM5 |
| Door Type | Double Door |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Capacity | 524 L |
| Colours | White |
| Number of Doors | 2 |
| Star Rating | 5 Star |
| Dimensions (mm) | 90.50 x 164.50 x 0.00 |
| Depth | 74.5 cm |
| Weight | 66 kg |
| Power Consumption | 96.5 kwh |
| Power Requirement | AC 160 - 260V |
| Warranty Summary | 4 year comprehensive warranty |
Haier 524 L Direct Cool Double Door 5 Star Refrigerators (HFC-588DM5)
₹35,500
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM