| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-4460 3.2 GHz or AMD Athlon X4 |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 950 or AMD Radeon R7 370 |
| storage | 15GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-4460 3.2 GHz or AMD Athlon X4 |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 950 or AMD Radeon R7 370 |
| storage | 15GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | AMD Ryzen 3 or Intel Core i5 Skylake |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 970 or AMD Radeon RX 570 |
| storage | 15GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | macOS 10.13 or higher |
|---|---|
| processor | Apple M1 |
| memory | 8GB |
| graphics | Apple M1 |
| storage | 15GB |
| os | macOS 10.13 or higher |
|---|---|
| processor | Apple M1 Pro |
| memory | 8GB |
| graphics | Apple M1 Pro |
| storage | 15GB |
Nine Sols
Samsung Galaxy S27 Pro With 6.47-Inch Display Reportedly in Development; Could Join Galaxy S27 Lineup Next Year
HMD Vibe 2 5G Launched in India With 6,000mAh Battery, Up to 128GB Storage: Price, Specifications