| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i7-10700 2.9 GHz or AMD Ryzen 7 2700X 3.7 GHz |
| memory | 12GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 780 3GB or AMD Radeon RX 6400 4GB |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i7-10700 2.9 GHz or AMD Ryzen 7 2700X 3.7 GHz |
| memory | 12GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 780 3GB or AMD Radeon RX 6400 4GB |
| os | Windows 11 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i7-13700K 5.40 GHz or AMD Ryzen 7 7700X 5.4 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1660 6GB or AMD Radeon RX 5600 6GB |
Starship Troopers: Ultimate Bug War!
Apple Reportedly Working on Android-Like Theft Detection Lock Feature for iPhone
Sony Reveals PS Plus Monthly Games June Lineup, Additional Benefits as Part of Days of Play Promotion