| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i7-7700 3.6 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1060 6GB |
| storage | 7GB |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i7-7700 3.6 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1060 6GB |
| storage | 7GB |
| os | Windows 11 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i9-12900H 2.5 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | Nvidia GeForce RTX 3070 Ti |
| storage | 7GB |
The House of Hikmah
Qualcomm Sets Snapdragon for India Event for May 7 as OnePlus Gears Up for Nord CE 6 Launch