| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i3-8100 3.6 GHz or AMD Ryzen 3 1300X 3.5 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 750 Ti or AMD Radeon RX 550 |
| storage | 5GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i3-8100 3.6 GHz or AMD Ryzen 3 1300X 3.5 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 750 Ti or AMD Radeon RX 550 |
| storage | 5GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-11400 2.6 GHz or AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1650 or AMD Radeon RX 580 |
| storage | 5GB |
| directx | DirectX 12 |
Legacy of Kain: Ascendance
Oppo F33, Oppo F31 Pro Launch Timeline, Price Range Revealed in New Leak
Capcom Adds Original Versions of Resident Evil 1, 2 and Resident Evil 3 Nemesis to Steam