| Brand | Philips |
| Model | BT64 Wireless Bluetooth Speaker |
| Model Name | BT64 |
| Speaker Type | Mobile or Tablet or Laptop |
| Wired/Wireless | Wireless |
| Features | Bluetooth |
| Configuration | Mono (1 Channel) |
| Memory Card Slot | Yes |
| Power Source | Battery |
| Power Output | 3W |
| Frequency Response | 70Hz-20000Hz |
| Impedance | 4 Ohms |
| Colour | Red |
| Width | 11 |
| Height | 56 |
| Depth | 32 |
| Battery | Lithium-ion Polymer |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Range | 10 meter |
| Connector Type | 3.5 mm Audio Input |
| Compatible Devices | Mobile, Computer, Tablet |
| Signal to Noise Ratio | 55 dB |
| Driver Size | Speaker Driver: 38 mm |
| Controls | Volume Control |
Philips BT64 Wireless Bluetooth Speaker
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM